| qUndo a întrebat:

Cand am pornit Pc-ul mi-a aparut " Failure configuring Windows update. Reverting changes. Do not turn off your computer" Am dat si restart la pc dar tot asa imi arata :-((
Ce pot face? Va rog repede :-D
Multumesc!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si... ai asteptat sa vezi ce se intampla? "Do not turn off your computer" se refera la faptul ca nu trebuie sa-ti opresti calculatorul pentru ca in acel moment sunt modificate fisiere de sistem, asta insemnand si fisierele de care se foloseste calculatorul ca sa porneasca iar tu i-ai dat restart, adica cel mai neindicat lucru in acel moment.

Sunt doua situatii:
a) il pornesti si il lasi asa 15-20 de minute sa vezi daca isi face singur configurarea
b) din cauza ca l-ai oprit inainte sa apuce sa-si rescrie configurarile s-au corupt niste fisiere si calculatorul nu va mai porni

Ar mai fi o optiune sa incerci sa-l pornesti in Safe Mode si sa-i dai o restaurare dar va functiona doar in cazul in care fisiere vitale nu au fost modificate/corupte.