| Ionutpopescu10 a întrebat:

Cand eram mai mic am avut niste statii de emisie/receptie imi trebui neaparat dar nu mai merge cand am desfacut-o firele erau rupte statia arata asa
http://imageshack.us/photo/my-images/593/picture002qy.jp g/
as vrea si eu daca mai are cineva desfaceti-o si faceti o poza la fire cum vin plssss

3 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Ionute este un model simplu de tot fa o poza marita si poate te pot ajuta.Cauta firele de alimentare mai intai,orienteaza-te dupa electrolitici de pe placa si asa gasesti alimentarile, un fir duce la potentiometru sau la intrerupator, ar mai ramane 3 fire, unul este antena.cauta firul ce pe placa duce la o spirala (bobina) aia este antena. Cele 2 ramase sunt de la difuzor leagale oricum functioneaza, apoi te iei dupa + si - difuzorului si le lipesti _ la _ difuzor si gata.Bafta.Revino cu intrebari daca ai nelamuriri.Succes.

| Ionutpopescu10 explică:

Uite aici mecanismul arata-mi tu cum trebuie puse http://img508.imageshack.us/img508/3355/picture003ze.jpg

| Ionutpopescu10 explică:

Stiu ca firu galben e antena