| anonim_4396 a întrebat:

Când îmi închid Pc-ul(Normal prin Shut Down din Start) Mi se deschide singur la loc. Am mai avut problema asta, da` mi-a rezolvat-o Tata, şi nu la un centru IT. ştiu Sigur că este ceva din Bios da` nu ştiu unde. Mulţumesc.

1 răspuns:
| al3xander a răspuns:

Nu stiu daca este din BIOS. unele BIOS-uri au o optiune ca sa se autoaprinda daca este o pana de curent de exemplu si cand revine curentul se aprinde automat. nu cred ca exista vreo optiune care daca-l inchizi sa se autoaprinda din nou el singur. poate fi o problema de ACPI (mai pe scurt de la placa de baza)