| RobertAndora a întrebat:

Cand intru in minecraft 1.7.2 mi se face ecranu' jocului negru si mi se >blocheazaDe ce? Multumesc Pentru Raspuns Like A BOSS

9 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu ai memorie ram destula!

| RobertAndora explică (pentru neluL):

Pai am vreo 3 gb ram cat trebuie la un joc desta? Si mersi pentru raspuns.

| neluL a răspuns (pentru RobertAndora):

Ecranul se face negru imediat cum pornesti minecraft sau in timp dupa ce joci o perioada? Ce sistem de operare ai? Mai ai deshise si alte programe in paralel? Iti da vreo eroare ceva?
Intra in Start ->run ->msconfig ->aici da click pe tabul Startup -> spune ce programe sunt bifate (doar cele bifate)

Incearca optiunile de aici http://www.skydaz.com/......minecraft/

| RobertAndora explică (pentru neluL):

Ecranu mi se face negru cand aleg lumea si intru in singleplayer si nu imi da nicio eroare.Am windows 7.Si casetele bifate din startup sunt load system services, si un patratel albastru la load startup items.Mai este bifat Use original boot configaration dar ii blocat scris cu gri.

| RobertAndora explică (pentru neluL):

Si te rog sa ma ajuti si cu alt ceva incerc sa-mi downloadez Assassin's creed III se instaleaza ubisoft alea si imi da o eroare pbsvc adica punkbuster.Te rog sa ma ajuti stiu iti cer(va cer) multe dar.

| RobertAndora explică (pentru neluL):

NeluL cand vreau sa instalez java imi scrie:The Windows Installer Service could not be accessed.This can occur if the Windows Installer is not correctly installed.COntact your support personnel for assistance.Cum pot rezolva? te-am bombardat cu intregari, scuze dar nu stiu nimic despre pc scuze.

| neluL a răspuns (pentru RobertAndora):

1. Intra in Start ->run ->msconfig ->aici da click pe tabul Startup REPET, tabul STARTUP, de aici trebuie sa-mi spui ce ai bifat!

2.1) Download PBSetup for Windows here: http://www.evenbalance.com/? page=pbsetup.php
2.2) Start pbsetup.exe
2.3) Click Add a game
2.4) Choose AC4 BF
2.5) Wait until the program makes everything.
2.6) Enjoy! You may delete the downloaded archive and folder with.exe file.

3.ce sistem de operare ai? Ce configurare ai?

| RobertAndora explică (pentru neluL):

Deci am bifat:Loat System Services
MAi am bifat Use Original Boot Configuration dar este scris cu un gri.Si mai este Load Startup items dar are un patratel albastru in interior.

| RobertAndora explică (pentru neluL):

NU gasesc assassins creed pe pbsetup.