| Davidovski a întrebat:

Când vreau să deschid un fişier de tipul ăsta: https://imgur.com/a/HLoni
îmi apare eroarea asta: https://imgur.com/a/e0mkR
Precizez că am windows 7. Cine mă ajută? Dau fundă! happy

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Aici: http://www.winhelponline.com/blog/file-asso-fixes-for-windows-7/

Descarci pentru Folder si pentru Directory (pentru siguranta, nu ai ce strica). Sunt chiar pe ultimul rand in tabelul de la inceputul paginii, deasupra Instructions.

Dezarhivezi cele doua arhive zip si apoi importi cele doua fisiere *.reg in registri (dai dublu click pe fiecare dintre ele si confirmi).

Incerci si vezi daca merge fara restart. Daca nu, da un restart.

14 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nope = Nu (sau nimic)
E posibil sa fie doar un nume de fisier fara continut, cu lungime 0.
Daca dai click-dreapta - Proprietati, acolo spune lungimea fisierului.

Nu orice fisier este destinat utilizatorului, sunt multe pe care le foloseste doar windows-ul.

| flixbuster a răspuns:

Nu e clar ce Nope ala - director, arhiva? Cum a ajuns pe calculatorul tau?

| Davidovski explică (pentru flixbuster):

Așa se numește folderul. Nu ştiu de ce tip e aşa că am lăsat poză cu un folder aleatoriu.

| flixbuster a răspuns (pentru Davidovski):

Deci tu nu mai poti deschide un folder? Un anume folder sau orice folder?

| Davidovski explică (pentru flixbuster):

Orice folder de acel tip.

| flixbuster a răspuns (pentru Davidovski):

Folderele nu au tip - ele insele sunt un tip.

| Davidovski explică (pentru flixbuster):

Bine, deci ce pot face?

| Davidovski explică (pentru flixbuster):

Pentru asta mai am nevoie de puțin ajutor, nu vrea să îmi pornească google chrome, recent am restaurat pc-ul din cauza unei probleme și nu îmi mai pornește google chrome, dar îl pot găsi în task manager.

| flixbuster a răspuns (pentru Davidovski):

Calca-ti pe inima si porneste Internet Explorerwinking

| flixbuster a răspuns (pentru Davidovski):

Pe TPU de unde scrii, de pe telefon?

| Davidovski explică (pentru flixbuster):

Da.

| Davidovski explică (pentru flixbuster):

Unde e registrul?

| flixbuster a răspuns (pentru Davidovski):

O luam altfel:
1. Descarci prima arhiva;
2. Dai dublu click pe ea - o deschide cu ceva, vezi un fisier inauntru;
3. Dai dublu clieck pe fisierul din arhiva - confirmi daca te intreaba ceva.

4. Descarci a doua arhiva;
5. Dai dublu click pe ea - o deschide cu ceva, vezi un fisier inauntru;
6. Dai dublu clieck pe fisierul din arhiva - confirmi daca te intreaba ceva.

7. Incerci sa deschizi iar Nope - daca merge te opresti, daca nu merge te duci la 8.

8. Repornesti si apoi incerci iar sa deschizi Nope.

| flixbuster a răspuns (pentru Davidovski):

Aici: http://www.winhelponline.com/blog/file-asso-fixes-for-windows-7/

Descarci pentru Folder si pentru Directory (pentru siguranta, nu ai ce strica). Sunt chiar pe ultimul rand in tabelul de la inceputul paginii, deasupra Instructions.

Dezarhivezi cele doua arhive zip si apoi importi cele doua fisiere *.reg in registri (dai dublu click pe fiecare dintre ele si confirmi).

Incerci si vezi daca merge fara restart. Daca nu, da un restart.

| Davidovski explică:

Il pot deschide doar cu Click dreapta --> open