| NLS a răspuns:

Am avut 2 perechi de Logitech pana acum, fiecare pe la 100 euro, de niciuna nu am fost pe deplin multumit.
Una avea basul inexistent, insa sunetul era clar, celelalte "haraiau".
Acum stau cu niste SteelSeries (sunt foarte ok, dar nu au 7.1), urmatoarele nu vor mai fi pentru jocuri, am in plan ceva de la Audio-Technica sau Beyerdynamic.

Fratele meu are Kraken editia 2016, se aud inca perfect, a activat modul 7.1 folosind codul primit,
de vreo 4 luni s-a rupt insa pielea ecologica de pe cupe, fiind folosite intens.
Sunetul e la superlativ.

Aqirys nu or fi tocmai proaste, insa nu se pot compara cu Razer sau HyperX, si CipFlix e de partea banului.
Site-ul promovat spune multe, incearca sa cumperi Office de acolo.

| Supremejordannike2004 explică (pentru NLS):

Ce site promovat?

| NLS a răspuns (pentru Supremejordannike2004):

Acela pe care il baga la inaintare in multe dintre clipuri, de unde poti sa cumperi programe si jocuri la preturi de nimic. (despre jocuri nu stiu ce sa zic, dar am luat 2 versiuni de Office, niciuna nu a functionat, cheile sunt folosite, 50 euro pierduti. Despre legalitate nici nu mai vorbesc.)

| Supremejordannike2004 explică (pentru NLS):

Despre Eneba zici?
Si ce sa fac eu cu office?

| NLS a răspuns (pentru Supremejordannike2004):

Nu, altceva voiam sa evidentiez: ca nu te poti lua dupa tot ce zice CipFlixTV in review-uri (vizavi de Aqirys).

Si in plus, microfonul, oricat ar fi de bun, e omnidirectional, lucru pe care nu-l gasesc prea ok, mai ales la casti. (culege sunetul (si totodata zgomotul de fond) din toate partile, din toate colturile incaperii)

Kraken au microfon cardioid (au membrana doar inspre partea(fata) in care vorbesti, sunetul ce vine din partea opusa va fi estompat).

| Supremejordannike2004 explică (pentru NLS):

Deci cele razer sa le iau?

| NLS a răspuns (pentru Supremejordannike2004):

Eu asta as lua in acel buget.

Nu ai ocazia sa le si testezi undeva?
De exemplu Sennheiser are casti pentru audiofili foarte bune, insa in gama lor de produse exista modele foarte reusite, si modele care stau foarte prost la capitolul ergonomie si presiune.
Purtate pe cap o perioada mai lunga (peste 1 ora) unele modele sunt insuportabile.

Kraken mie mi se par oricum foarte comode, si (mult) peste tot ce am avut pana acum (Philips, Logitech, Creative), inclusiv actualele SteelSeries.

| Supremejordannike2004 explică (pentru NLS):

Nu am ocazia unde sa le testez

| Sekim a răspuns:

Nu merita castile alea. La pretul ala cea mai buna varianta acum este : https://www.pcgarage.ro/casti-gaming/aqirys/casti-aqirys-vega/

Microfonul foarte bun ( review la CipFlix TV pe canal ), sunet 7.1 surround, lansate recent.

| Gigi777 a răspuns:

Sunt casti mai ieftine care sunt destul de bune, cu microfon bun. Castile pe care le primesti de la telefon sunt chiar foarte bune. Toate sunt bune de fapt, doar ca poti sa faci economie, sa cumperi o paine. Ei bine... sunt bune toate pana cand dai cu piciorul in mufa cand te ridici de la birou si se strica sunetul, microfonul si trebuie sa cumperi alta, bine, asta daca bagi mufa in fata calculatorului, cum am facut eu...