| ionutz1996 a întrebat:

..Care dintre aceste procesoare e mai bun? "Intel Pentium Dual Core E6600 3.06 GHz socket 775 BOX" sau "AMD Athlon II X2 260 3.2 GHz socket AM3 BOX"

7 răspunsuri:
| nerito a răspuns:

Depinde, Amd e foarte bun pe jocuri si intelu e bun pentru work sa zic asa ( depinde si ce placa de baza ai si in plus amd e un 3, 2 x 2 adica 6, 4 )

| onlym3 a răspuns (pentru nerito):

Si laptopul pentru ce e bun, de batut cuie? daca nu e asa pentru business class...(mai documenteaza-te si dupa aia sustine aberatia care ai zis-o)

| IonutAxi a răspuns:

Intel e mai bun

| frikk a răspuns:

Dual Core e sanzatie.crede-mawinking

| onlym3 a răspuns:

Referitor la intrebarea clar ca procesorul Intel de 3.06 GHZ deci cumpara-l cu incredere si fara nici o retine (dar sincer ti-as recomanda sa-ti iei o placa de baza socket 1155 ca e mai decenta si accepta procesoarele mai puternice, deja socket 775 e prea invechit+procesoarele pentru acest socket si la ce jocuri au aparut ai nevoie de ceva mai decent)

| Alcs a răspuns:

Salut procesoareleIntel sunt mai bune decat AMD happy

| RazvanGabriel01 a răspuns:

Intel dual core... pentru ca are o putere dubla si ai unele avantaje. atat in jocuri cat si in miscare happy