| sk1NNNeT009 a întrebat:

Salutari TPU! Am un monitor LG flatron l1953s. Din ce scrie pe net suporta rezolutia 1280 x 1024 pixeli. Daca imi cumpar o placa video ce are o rezolutie mai mare (2560x1600 pixlei de exempl), monitorul va vedea rezolutia maxima tot 1280 x 1024 pixeli?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Bingo. Oricum placile video care "suporta" rezolutii gen 2560X1600 de multe ori iti duc un Solitaire in rezolutia aia, nu te poti astepta sa joci chestii.
P.S. 1953S-ul e un monitor excelent, sa nu faci prostia sa il schimbi pe cacaturi de-astea noi full HD.

| sk1NNNeT009 explică (pentru KodrutZ):

Il am de 7 ani si crede-ma ca nu il schimb pana nu "crapa". big grin

| KodrutZ a răspuns (pentru sk1NNNeT009):

Cind "Crapa" cauta un service bun, sint sanse mari sa il repari. Eu am un LG L1972H-PF de prin 2008 si prima oara i s-a dus un condensator, ceva pe alimentare, dupa vreo 5 ani. M-a costat 40 RON sa il fac. Acum e tras pe dreapta de vreun an, are o problema cu modulul de control, cred, il duc la reparat saptamana asta sper. Daca il fac, vind rahatul de GW2255 si imi bag picioarele in el de full HD, imagine la calitatea lui 1972 nu vezi pe monitoare noi sub 2000-2500 RON si uneori nici atunci. (ca o paranteza, 1972-ul e cu una-doua clase peste al tau - am lucrat niste sute de ore cu ala prin 2006-2007 la birou si nu vorbesc din auzite - pe de alta parte, mai era un model de LG foarte popular atunci, 1917 sau ceva de genul, cu care am avut de-a face - ala era cu adevarat o mizerie).

3 răspunsuri:
| OneCs a răspuns:

Ti-ai dat singur raspunsul:
"Suporta rezolutia 1280 x 1024 pixeli."Deci daca atat suporta nu ai cum sa-l faci sa mearga pe 2560x1600 pixeli.