| anonim_4396 a întrebat:

Care telefon e mai bun? Samsung Galaxy S3 Neo, sau Samsung Galaxy S3? Vreau un raspun detaliat si explicit. !

Răspuns Câştigător
| RaduTN a răspuns:

Samsung Galaxy S3 Neo este mai bun, poti vedea si singur diferentele:

S3 Neo: www.gsmarena.com/samsung_i9300i_galaxy_s3_neo-6289.php

S3: www.gsmarena.com/samsung_i9300_galaxy_s_iii-4238.php

7 răspunsuri:
| DariaHàhaa a răspuns:

Practic, S3 Neo este mai nou decat S3 deci este mai bun. Eu am S3 si sunt foarte multumita de el.

| Frank51 a răspuns (pentru RaduTN):

Prostii, tu nu vezi diferentele?, e clar ca S3-ul este mai bun, are un QuadCore de 1, 4 GHz Cortex A9, fata de S3Neo care are QuadCore 1, 4 GHz Cortex A7, si are un GPU Mali-400MP4 fata de Andreno 305.

| Frank51 a răspuns:

S3 clar e mai bun, chiar daca S3Neo este mai nou, daca vrei performanta iei S3, daca vrei un smartphone de buget iei S3Neo.

| RaduTN a răspuns (pentru Frank51):

Ba Google IT, se pare ca nu te descurci sa citesti de pe un site si trebuie sa-ti zic mura-n gura. S3 Neo are mai multa memorie ram, se poate upgrada la versiunea android 4.4.4 kitkat, fata de S3 care se poate upgrada doar la 4.3 jelly bean, gpu-ul andreno 305 este mai performant decat mali-400mp4 si diferenta mare intre 1. 4GHz Cortrex-A9 si 1. 4GHz Cortrex-A7 nu este. S3 Neo bate detasat.

| Frank51 a răspuns (pentru RaduTN):

Detasat sigur nu happy degeaba are mai multa memorie ram daca nu are destula putere de procesare, in fine, sunt sigur ca nu ai vazut diferentele de pret big grin

Răspuns utilizator avertizat
| RaduTN a răspuns (pentru Frank51):

Da, diferentele de pret sunt uriase.

S3: http://www.emag.ro/......E1GCTBBBM/

S3 Neo: http://www.emag.ro/......D5V5CBBBM/