Apache
| Apache a întrebat:

Caut un pc pentru gaming intre 3500 si 5000 de ron cu componente asemanatoare ca acestea :
Procesor intel i5, sau i7, 4-6 gb ram, placa video macar la fel de buna ca nvidia gt 550 *nvidia gtx 560 ar fi perfecta *, si un hard de 1 tb!
Credeti ca se poate gasi asa ceva?
Cel mai bun pc la raport calitate pret pe care l-am gasit pana acum a fost asta :
http://www.dc-shop.ro/sistem-asus-desktop-cm6650-cm6650- prod-30477.htm
si e perfect pana la placa video ...stiti cumva un sistem asemanator cu o placa video mai performanta?
mersi in avans;)

6 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

O varianta mai ieftina:

http://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/fulger/

Placa video e cu mult peste GT530 si putin mai slaba ca GTX560.In rest, procesorul e la fel de puternic [nu e foarte mare diferenta intre i5 si i7 in jocuri], RAM e suficient acum, HDD-ul la fel.In plus, poti vedea si piesele pe care le contine pc-ul la specificatii, asta ca sa-ti faci o idee.

| Apache explică (pentru Bogdanux):

Din ce am vazut, si din acest review imi pare perfect :
http://www.mygarage.ro/......state.html
...totusi e cam naspa ca il poti comanda numai online
Nu stii ceva asemanator, dar care sa nu fie facut custom build ...si sa il poti gasi in magazine?
. depozitul de calculatoare.etc
Ideea este ca as prefera sa il si vad inainte
Oricum. mersi;)

| Bogdanux a răspuns (pentru Apache):

DC-Shop avea mai multe variante de pc-uri inainte, puteai alege, acum vad ca au mai redus din ele.O alta varianta ar fi desi nu stiu cum suna, ar fi sa cumperi pc-ul zis de tine, iar pe viitor sa schimbi placa video.

| Apache explică (pentru Bogdanux):

Ar fi o varianta...dar daca faci chestia asta pierzi garantia automat! * care la un pc gata facut, nu strica *
oricum. mersi multwinking

| Bogdanux a răspuns (pentru Apache):

Oricand.