| anonim_4396 a întrebat:

Ce avantaje ai la Skype? Unul din ele ar fi ca poti sa faci videoconferinta cu maxim 50 de persoane fata de messenger unde merge maxim 6 persoane prin videoconferinta...ce calitate ai la video pe skype prin videoconferinta?
P.S :cine are skype puteti sa-l lasati aici ca n-am cu cine sa vorbesc asa poate va adaug in lista sa am acolo cu cine sa vorbesc

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Calitatea video si audio din Skpe e mult mai buna decat a oricarui alt program de chat/teleconferinte.
Valabil si pentru Microsoft Teams, care e tot un fel de Skype dar optimizat pentru screen sharing si app sharing.

Intreprinderile folosesc fie Skype (for Business)

fie Cisco Jabber (acesta nu straluceste pe partea de videoconferinte, insa se poate interconecta cu telefoane fixe. De exemplu eu acum lucrez de acasa, si colegii care sunt la birou ma pot suna de pe telefoanele lor fixe direct in program, nu mi-am redirectionat numarul de fix din firma pe nici un numar propriu, ci am activat optiunea sa foloseasca calculatorul meu pe post de telefon. Valabil si invers.)

| JicaContra a răspuns:

SkyPE e cel mai bun, si dupa ce a fost cumparat de M$
ce au facut prost ei e ca nu l-au promovat indeajuns pe telefoane, asa ca viber si mai ales wapp le-au luat-o inainte si cu servicii mai proaste
firma mea foloseste skype dinainte de pandemie si merge SUPER BINE!