| cristian100 a întrebat:

Ce avantaje si dezavantaje are windwos 8? Adica merita sa mi-l pun pe pc? Eu vorbesc doar cu cei care il detin..Eu am procesor Pentium(r) Dual-Core CPU e5700 @ 3. 00GHz 3.00 GHz. Placa video nVidia GeForce nu stiu ce model. 2.00 GB ram dar merge tot tot foarte repede.Deci spuneti-mi: avantaje/dezavantaje/daca merite. FUNDAA

9 răspunsuri:
| Gabi05 a răspuns:

De ce toata lumea sare pe windows 8.
Windows 8 nu e perceput pentru pc-uri low, e facut mai mult pentru tablete/telefoane, si pc-uri high-end.
El e bun ca windows dar nu pe sisteme low

| AlexDu a răspuns:

Ai specificatiile compatibile dar nu cred ca merita pus Windows 8, tu cand ti-l pui incepe sa mearga incet si multe programe n-o sa-ti mearga, etc.
Nu te descurajez ci doar ti-am dat o parere.
Stii tu mai bine ce sa faci.

| draand28 a răspuns:

Eu zic ca merita pentru ca eu am un pc cu performantele ca ale tale si merge foarte bine windows 8 pro mi-am pus windows 8 datorita erorilor de la xp servicepack 2 mi se inchideadu programele mi se bloca ecranul mereu chiar si dupa ce reinstalasem windowsul facea la fel dar acum merge mult mai bine si sa stii ca si programele ca de exemplu cele de windows 95/98/2000/xp/vista/7 si multe altele merg perfect eu zic sa ti-l pui!

| geopopiku a răspuns:

Pai daca vrei neaparat poti sa-l incerci sa vezi cum iti merge ..acum depinde pentru ce iti trebuie tie pc..adica daca-i numai pentru distarctie (jocuri/mess/facebook...altele) eu zic sa ramai la 7... poti incerca diferite skinuri pentru win7 daca te-ai plictisit de vechea interfata a win 7

| cristian100 explică (pentru geopopiku):

Ce skinuri?

| geopopiku a răspuns (pentru cristian100):

Adica teme. daca te-ai plictisit de interfata clasica a win 7 http://skinpacks.com/download/windows-7/

| cristian100 explică (pentru geopopiku):

Trebuie sa descarc asta?

| geopopiku a răspuns (pentru cristian100):

Da descarci apoi le rulezi si vei obtine o interfata noua ca si temele pe care le aplici pe telefon