| YoChriss a întrebat:

Ce credeti despre Registry Clean Up? Este bun pentru a elimina blue screenurile?

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, e destul de bun.

| al3xander a răspuns:

Depinde care sunt cauzele la BSOD-uri, adica de exemplu daca un driver este instalat incorect nu stiu daca o curatare de registri ar rezolva problema, mai degraba o reinstalare a driver-ului, iar daca problema este din cauza ca o componenta este defecta atunci nu rezolva cu nimic.
erorile din registri pot fi si de alte tipuri, de exemplu ca la deschiderea calculatorului iti da eroare ca un program nu a fost gasit (care era in start-up) sau o intrare pentru dezinstalare la un program este corupta.

| DeliaDelii a răspuns:

Pentru a elimina blue screenul cel mai indicat e sa refaci windowsul. Altfe orice faci tot o sa iti faca blue screen. Am patit si eu si pana nu am refacut windowsul nu am scapat.

| IrinaMarinescu a răspuns:

Ccleaner. Cel mai bun.