| ionucmarele a întrebat:

ce diferenta este intre Allview alldro p5 si Allview alldro p5 mini?
Funda pentru cel mai bun raspuns.

3 răspunsuri:
| radu75 a răspuns:

Camera de 8 mp e tot ce are in plus p5 fata de p5 mini, in rest se misca absolut la fel. eu am p5 mini de 2 sapt si nu i am gasit inca ceva care sa ma faca sa mi schimb parerea depre allwiew. vine si cu bitdeffender pentru securitatea telefonului si asta gratuit deoarece baietii de la Brasov care fac telefoanele allwiew sunt si cei care au firma visual fun, cei care fac bit deffender. super, nu?

| al3xander a răspuns:

Pai in primul rand ecranul la rezolutie si la DPI: 480x320 px, 160dpi, 3, 95" / 480 * 800 px, 240dpi, 4, 3", procesor 1GHz/dualcore de 1GHz (deci 2x1GHz), camera foto de 3.2/8.0, inregistrare video FWVGA (854x480px @30 fps)/720p@30fps. cam astea sunt diferentele

| oldschoolrom a răspuns:

In afara de cele spuse de al3xander, baterie 1800 Li-Ion pentru P5 iar pentru mini 1700 Li-Polymer si conteaza mult asta.La caracteristici foto/video P5 are Detectarea fetei
Geotagging
High Dynamic Range (HDR)
Touch focus iar la mini doar Geotagging.La p5 rezolutii foto 3264 x 2448 iar la mini 2048 x 1536. Sper ca ti-au fost de ajuns.