| Cătălin1309 a întrebat:

Este bun telefonul Allview Alldro P5 Mini? (Am mai intrebat de vreo 3 ori, dar vreau un raspuns definitiv, pentru ca vreau sa mi-l cumpar pana pe 10 ianuarie) big grin

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă să găseşti un telefon decent, nu chinezării pe care nişte români şmecheri îşi pun numele...

| oldschoolrom a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbesti prostii, uita-te la baterii, casti si ce mai exista la firme Nokia, Samsuns etc. sa vezi ca sunt facute in China ori Indonesia etc. pentru ca e mana de munca mai ieftina.

| anonim_4396 a răspuns (pentru oldschoolrom):

Dragule, una este să faci Samsung sau Nokia acolo, adică firme care deţin departamente de proiectare şi testare şi cer lucruri care rezultă în urma studiilor făcute, şi asta este să fii Allview şi să iei oferta chinezilor low-cost, urmând să decizi pe care din telefoanele alea ar urma să pui sigla ta. Că asta este tot ce face Allview.

| oldschoolrom a răspuns (pentru anonim_4396):

E vorba ca nu e cunoscuta ca nume, ca si Samsung ori Nokia tot cum am spus mana de lucru mai ieftina prefera si ei.E vorba de nume.Asa e treaba la televizoare ori masina de spalat.A, nu iau firma 'x' ca se strica repede.

| anonim_4396 a răspuns (pentru oldschoolrom):

Nu e vorba neapărat de nume. Este vorba că unii cer ceea ce ştiu că trebuie să ceară şi alţii aleg ce li se oferă. Acum înţelegi mai bine? Adică Samsung şi Nokia şi mai ştiu eu cine spun "băi, faceţi treaba asta aşa", iar Allview spune "din oferta aia a voastră, vrem să puneţi numele pe X şi Y". Iar oferta aia nu este la înălţimea calităţii lucrurilor destinate pentru numele mari. În rest, şi iPhone-ul se face în China, dar asta nu înseamnă că hardware este la nivelul unui Allview laughing

| oldschoolrom a răspuns (pentru anonim_4396):

Clar nu este Allview la iPhone, daca ai bani destui automat ca lumea cumpara ce-i mai scump si ce brand e mai vechi si renumit.Pentru oameni simpli mai cumpara si branduri noi sau mai putin cunoscute.

| anonim_4396 a răspuns (pentru oldschoolrom):

IPhone nu se cumpără că este mai scump sau mai vechi. Nu ştii mult prea multe de iOS, Android sau Windows, nu? happy

| oldschoolrom a răspuns (pentru anonim_4396):

Cunosc esentialul, nu ma pasioneaza sa stiu mai multe.

| anonim_4396 a răspuns (pentru oldschoolrom):

Mă gândeam eu.

| radu75 a răspuns:

Am auzit numai lucruri bune. Componentele lor sunt de marcă, singurul motiv pentru care ei au prețuri mai mici este că sunt mai puțin lacomi decât restul și au adaos comercial mai mic.
Telefoanele în sine, sunt făcute din aceleași piese ca orice Samsung, LG și așa mai departe.

| Cătălin1309 explică:

De exemplu?

| Cătălin1309 explică:

Deci pana la urma raspunsul vostru e "Da", nu? big grin

| Keo1985 a răspuns:

Nu e cine stie ce sa stii