| Kingston3 a întrebat:

Ce este Pixel Shader si de unde stiu ce versiune am?
Iar cand imi achizitionez o noua placa video de unde stiu ce versiune are?

3 răspunsuri:
| Tzuna a răspuns:

Instaleaza-ti JAVA, dupa care intri aici: http://www.systemrequirementslab.com/cyri/intr-o.aspx si iti alegi un joc din lista cu tare, ti se va analiza PC-ul si iti va spune daca jocul este compatibil si scrie ce este necasal la joc si ce PC ai tu, si la palca video o sati scrie si memoria, poate o sa apara mai multa memorie pentru ca placa video face share si din memoria RAM + memoria ei dedicata si acolo iti va arata ce versiune de Pixel Shader ai:)

| funke a răspuns:

Nu stiu definita la ce inseamna Pixel Shader dar stiu ca cu cat e mai mare cu atat este mai buna deci eu am o placa cu pixel shader 3.0 de la Ati ...asa ca daca iti gasesti o placa cu Pixel Shader de 5.0 este mult mai buna si sa fie de la NVIDIA a da intrebi vanzatorul de Pixel Shader el trebuie sa stie...