| WhiTePaiN a întrebat:

ce laptop de pe eMAG imi recomandati?

Vreau sa mearga bine jocurile ca fortnite, iar pretul as vrea sa fie pana in 3000 de lei

4 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Iti poti lua orice laptop in banii astia, eu am sa iti dau cateva modele pe care si eu personal le-as achizitiona dar depinde de tine ce vrei sa iti alegi ca performanta/calitate/pret
Acer Aspire 3 A315-41-R6B8
Acer Aspire A515-51-57DS
ASUS F542UN-DM015

| EusebiuPWN a răspuns:

Fa bine si cumpara un PC. Nu da banii pe un laptop inutil. In 3.000 de lei un pc e mult mai performant decat un laptop.
Iti recomand asa ceva:
https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3333324/
si placa asta video. http://www.cel.ro/......iYyMjEp-l/
Are un pret bun, de asta ti-am dat link de la alt site.
O sa te poti juca ORICE. Anumite jocuri lansate recent e posibil sa trebuiasca sa reduci din setari, insa tot o sa te poti juca fara probleme. Conteaza mult si ce monitor ai, daca ai. Iti recomand un basic full hd cu iesire video Hdmi/DisplayPort.

| Devylgreen a răspuns:

Cu laptop-ul asta https://m.emag.ro/......D7BLGKBBM/ iti va rula cam orice joc.

| SebyOp a răspuns:

Sincer, mai bine ți-ai lua un pc pe piese. ajungi la performante mai mari decât să îți iei un laptop/pc deja asamblate. am văzut zilele astea niște poze cu pc-uri care ajung peste 1.600 EUR gata asamblate, noi, eu am un pc în valoare de 1.000 EUR, pe care l-am luat în piese, și acelea de 1.600 EUR, nici nu ajungeau la performanțele pc-ului meu, dar apoi să fie mai bune. laptop-urile noi sau pc-urile nu oferă performanțe destul de mari la pretul lor, mai bine ai lua un pc pe piese care ajunge mult mai departe ca și performanță decât astea noi asamblate de pe site-uri precum eMAG și altele. ți-aș recomanda PC GARAGE dacă te răzgândești.