| Seigy a întrebat:

ce parere aveti despre Sistem Scorpion 2.1? http://www.emag.ro/......E2JP7BBBM/
Ce alte optiuni ati putea sa-mi dati pentru ca as vrea sa-l cumpar dar poate stiti voi sisteme mai bune la pretul asta sau un pic mai scump.

9 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Oentru inceput, la ce vrei sa folosesti boxele? Si daca e muzica, de ce gen?

| Seigy explică (pentru sltlp):

Pai genul de muzica ce vreau sa-l ascult este dubstep, rock, Rap dar cel mai mult Dubstep

| sltlp a răspuns (pentru Seigy):

Pentru dubstep si rap cam trebuie subwoofer ca altfel recomandam un 2.0 care e mai indicat pentru rock si genuri mai "normale" de muzica.
In cazul asta, fie ce ai ales tu ca e destul de ok, fie daca maresti nitel bugetul, asa ceva http://bit.ly/1lL0uFC care ofera un sunet superior si in special pe inalte(poate vrei ceva mai mult decat sa darami peretii :D ).

| 0rlando a răspuns:

Eu le-aș lua pe astea:
http://www.emag.ro/......DDYWJBBBM/
Nu sunt cu mult mai bune, dar au incintele din lemn și nu ar trebui să vibreze aiurea cum fac cele de plastic.

| SouLIce a răspuns:

Sunt cam scumpe dar arata foarte frumos

| Utilizator1234 a răspuns:

Niste tampenii din plastic banale, fara tweeter, cu amplficare de 2 lei si membrana din "poly-mama-lor (metalic pe naiba - dupa minciunile producatorului)" pe niste difuzoare de 5cm. Nu le-am ascultat dar nici nu trebuie sa fac asta ca sa-mi dau seama de cat de proaste sunt. Specifica la ce le folosesti, ce buget ai si care e dimensiunea incaperii unde le asezi.

| Seigy explică (pentru Utilizator1234):

Pai buget cam 250 RON, eu vreau sa-l folosesc pentru ca sa ascult cat de cat muzica si pentru gaming.

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Seigy):

Oricare ar fi genul ascultat, o incinta/un satelit fara tweetere reproduce foarte slab sunetul. Initial si eu as recomanda tot 2.0, fiind pe departe cea mai buna alegere mai ales cand vine vorba de muzica - ai Edifier R980T sau Genius SP-HF1800A aici, cu o bila alba din partea mea pentru Edifier care desi nu-i mai puternic decat SP-HF1800A se aude mai corect. Daca vrei bubuiala din subwoofer, variante cu o oarecare calitate a sunetului se gasesc mai greu - Trust Tytan este un 2.1 destul de reusit pentru pretul lui daca il mai gasesti pe stoc, sau Edifier M3200 care are tweetere pe sateliti spre deosebire de Trust unde sunt doar de forma. Diferenta intre Tytan si M3200 este ca Tytan-ul are subwoofer-ul mai potent, dar M3200 are per total o fidelitate mai mare a sunetului. Personal, chiar si cu bugetul tau as merge pe varianta 2.0, dar sunt banii tai, decizia ta.

| CristinaMaria1987 a răspuns:

Http://bit.ly/1pefQXk (link generat de conversion marketing)