| costeaboy a întrebat:

ce parere aveti despre sistemul acesta?
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/948896/

11 răspunsuri:
| Mihai1810 a răspuns:

E bun dar scoate ssd-ul de 500 gb si pune un hdd de 7200 rpm si schimba cele 4 gb memorie ram cu 8 gb corsair sau kingstone astfel o sa iesi mai ieftin cu vreo 500 lei

| costeaboy explică (pentru Mihai1810):

Nu vreau sa aud de hdd!

| Mihai1810 a răspuns (pentru costeaboy):

De ce?

| costeaboy explică (pentru Mihai1810):

Sunt vechi, se stric mai repede ca ssd, nu sunt rapide, mai mult consum, se incalzesc mai tare, si sunt de pe timpul lui bunica!

| Mihai1810 a răspuns (pentru costeaboy):

Mai tare se incalzeste ssd-ul poti praji oua pe el. am si eu ssd si am instalat windows-ul pe el in rest jocurile le am pe hdd si nu afecteaza cu nimic. si acum s-au scos hdd de 10000rmp si se compara cu un ssd. deci mi se pare aiurea sa dai 1200 pe un ssd de 500 gb cand poti lua un hdd de 10000rpm de 1tb la 600 lei si performante asemanatoare

| costeaboy explică (pentru Mihai1810):

Cine ti-a spus ca mai tare se incalzeste, vorbesti serios?

| Mihai1810 a răspuns (pentru costeaboy):

Da vorbesc serios. am ssd si se incalzeste tare dupa ce-l utilizesti vreo 3-4 ore
si poti sa te uiti pe net sa vezi cum prajeau oua pe ssd

| costeaboy explică (pentru Mihai1810):

Poate ssdul tau e prost

| Mihai1810 a răspuns (pentru costeaboy):

Asa se incalzesc toate pentru ca nu au nici un sistem de racire. si atunci daca nu se incalzeste cum au prajit aia oua pe ssd?

| costeaboy explică (pentru Mihai1810):

Dar ce hddul are sistem de racire?big grin, invata-i pe altii care nu stii nimic despre pc!

| Mihai1810 a răspuns (pentru costeaboy):

Ii poti pune cooler deci are racire