| henry14 a întrebat:

Pot sa pun placa asta video ati radeon x1950 ddr1
pe sistemul asta
Intel celeron d 3.20 ghz
ram 1.5 gb ddr2

5 răspunsuri:
| AnonimDinRomânia a răspuns:

Nu ai precizat modelul placii de baza

| henry14 explică:

Placa de baza e pci-express
dar daca placa video e ddr1 merge la un calculator cu ram ddr2

| Supps a răspuns (pentru henry14):

Omule, daca slotul de pe placa de baza se potriveste cu placa video de ce nu incerci ca nu musca. Si ce ai specificat tu acolo, ca placa de baza e PCI Express este apa de ploaie. PCI Express inseamna Peripheral Component Interconnect Express, adica un suport de interconectare pentru periferice, ce este in fac o placa de baza, orice placa de baza din lume este PCI Express, baietii te-au intrebat ce model ai la placa de baza, sa se documenteze sa vada daca slotul se potriveste cu placa video mentionata de catre tine mai sus. Scrie mare pe placa de baza producatorul si modelul, daca ti-e lene sa il desfaci, atunci instaleaza Everest si iti va da el toate datele.

| henry14 explică:

P4m890t-m

| CripWalker a răspuns:

Ai putea sa dai mai multe informatii despre placa video. app l ce te referi prin "sistem", acolo ai scris despre un procesor si 1 placuta ram, ce treaba ar avea cu un sistem, nu inteleg.
Sar merita daca procesorul ar fi quad-core, caci dual-core nu prea se conviewinking