| Tentacle111 a întrebat:

Ce programe stiti care it fac vocea sa sune mai bine?(Ma refer la cantat).

3 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Autotune, il folosesc multi cantareti laughing

| miTzuliK93 a răspuns:

Nu programele in sine dau claritate vocii, cu efectele + masterizarea. Ar cam trebuie sa-ti procuri si niste scule, gen mixer, compresor muzical.

Daca te rezumi doar la programe, recomand Adobe Audition sau SoundForge. Mult succes! tongue

| terminallyCapricious a răspuns:

Incearca Audacity.E gratuit si isi face treaba cum trebuie. Uita-te la cateva tutoriale pe youtube pentru a-ti da seama cum functioneaza. :0)