| alexionut98 a întrebat:

ce se aude mai tare sistemul 5.1 sau o combina muzicala?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Mit:
Sistemul audio se aude mai tare decât o combină audio deoarece are mai multe boxe, deci sunetul se va auzi mai tare.
Realitate
Nu contează câte boxe ai contează puterea amplificatorului. Poți avea un 5 plus unu dacă are 20de w că tot la 20W se va auzi pe când dacă ai o combină audio de 100W aceasta va reduce la tăcere sistemul audio de 20W.În cazul în care ai înțeles ideea atunci ai găsit răspunsul.Succes

| Arthur a răspuns:

Depimde de putere şi boxe. Sunt combine şi de 1000 W pe două boxe ( stereo ) sunt şi sisteme 5.1 puternice, depinde deci de model, şi cu un singur difuzor poţi sparge timpane, nu contează numărul lor ci doar puterea debitată.

| SherryXoX a răspuns:

Sistem