| MikydeCraiova a întrebat:

Ce sistem de operare s-ar potrivi mai bine pe un PC cu Intel Core I3, 6GB DDR3, 1TB hard-disk si placa video NVidia GeForce 630 de 2GB?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Musai un sistem de operare pe 64 bit. REcomand windows 7 sau windows 8.
Daca pui un windows pe 32 bit ai dat banii aiurea pe aia 6 gb ram, deoarece un sistem de operare pe 32 bit nu e capbil sa folosesca mai mult de 3-3.5 gb.

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Windows 7 Ultimate 64bit sau Windows 8.1 PRO 64 bit. Ambele sisteme de operare sunt stabile.

| cila1995 a răspuns:

Mai bina memoria rame sa il pui pe 64 deoarece pe 32bit nu va arata toata memoria ram.Ai putea la fel sa incerci windows 8 este fain se incarca mult mai rapid fata de ws7

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows 7 ultimate 64 biti

| HaKa93 a răspuns:

Windows 7 home premium pe 64

| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

Windows 7 ultimate 32 bit sp1!
Cel mai stabil(momentan) succes!
funda?