| JockerStoica a întrebat:

Ce telefon îmi recomandați dintre Iphone 4s și Iphone 5? Specificați de ce, calități și defecte.
Fundă!

Răspuns Câştigător
| oBanană a răspuns:

Salut. Ți-aș recomanda iPhone 5, deoarece este superior net de iPhone 4s. În primul rând are 4 inch, adică are ecranul mai mare decît iPhone 4s (iPhone 4s chiar are ecran mic.). Calitatea imaginii este mult mai bună. Camerele din spate sunt la fel, în schimb cea frontală este mai bună la iPhone 5. IPhone 3 are conexiune 4G, adică viteza internateului este mult mai bună decât 4s. Are procesorul mai bun, ceea ce înseamnă că suportă jocuri mai bune, poate duce o „muncă" mai puternică, ca să zic așa, decât 4s. Deci, clar, iPhone 5.
Uite aici un link să te uiți și tu la comparația celor 2 telefoane: http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4212&idPhone2=4910.
Sper că ți-am fost de folos.

1 răspuns:
| mont a răspuns:

Clar 5, e mai nou, suporta LTE (4G) va avea in continuare update-uri de iOS o perioada mai lunga de timp (cel mai important), procesor mai performant.