| anonim_4396 a întrebat:

Ce windows este mai bun, windows 10 sau windows 8.1? PC-ul il folosesc in jocuri precum SA:MP, CS-GO; Facebook, Youtube si cam atat.
FUNDA!

5 răspunsuri:
| DavidoffUser a răspuns:

7 sau 10! Amandoua sunt aproape la fel de rapide, win 10 fiind mai sofisticat evident, pastrand interfata clasica a win7 combinand-o cu aplicatiile din ziua de azi.
8.1 a fost o abominatiune tehnologica din punctul meu de vedere si o greseala pe care si Microsoft a recunoscut-o odata cu lansarea a win10.Nu ca n-ar fi bun, dar desktop-ul nu e telefon sau tableta unde poti da cu degetelul in stanga si gata a disparut meniul, e putin mai complicat, si pur si simplu mi se pare o gluma proasta, un produs sintetic si peste-mana. Nimic nu e unde ar trebui sa fie si m-am simtit lent si oarecum "neintegrat" cat timp l-am folosit, e un haos 8.1.Cu windows 10 ma simt ca acasa, aproape, cu toata treaba asta de spionaj electronic care devine din in ce mai frustranta.

| ilasadrian a răspuns:

Cele mai proaste jocuri: Facebook si Youtube!

Răspuns utilizator avertizat
| Fanibu a răspuns:

Cele mai performante sisteme de operare sunt cele pe care le cunosti, stii sa le folosesti, la ce sa le folosesti si desigur ca sunt "maturizate" si testate in urma unor feedback-uri. Windows 10 este unul dintre ele!

| BadWaffle a răspuns:

Daca detii un sistem dupa 2011 recomand windows 10, altfel windows 7 ar fi mai recomandat. Cineva compara 7 cu 10, unde nu e cazul 10 fiind un OS mult mai inbunatatit, inclusiv interfata Aero de pe 7 cu Flat Design de pe 10 care e mai in ton cu actualitatea.