| Devil400 a întrebat:

Ce windows mi-ati recomanda pentru pc-ul meu?:
AMD sempron(tm) Processor
Le-1150
2.00 GHz, 896 MB RAM
Physical Address Extension
Tin sa mentionez ca am 3 windowsuri: Windows xp professional version 2002, windows vista home basic si windows 7.
Am mai avut pe pc windows vista home basic pentru ca la el am si licenta dar mergea foarte greu.La windows xp mergea foarte bine dar trebuia sa il reinstalez din 30 in 30 de zile fiindca nestiind si ne mai instaland pana acum windows i-am rupt cd keyul de pe carcasa si windows 7 nu l`am incercat pana acum.Ce ziceti ar merge?

Răspuns Câştigător
| pozeanimate a răspuns:

Windows vista instaleaza dar opreste update
si trebuie sa mearga bine
windows 7 trebuie cel putin 1 gb ram
desi il poti pune si pe 512 ram
dar ca sa mearga bine pc tau desigur de preferat windows xp
, dar cum am zis, instaleaza vista cu formatare si opreste update

2 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Daca ai vrea sa incerci Windows 7, singura versiune care ai putea sa o pui, este Windows 7 Starter, dar si pentru aia ai nevoie recomandat de 1GB RAM. Daca nu vrei sa pierzi vremea cu incercarile, istaleaza Windows XP SP3.

| Devil400 explică:

Multumesc amandurora pentru raspunsurile date happy Am ales un raspuns castigator, dar si tie cosmin cand voi mai avansa in grad iti voi da vot ca acum nu pot happy