Întrebare recomandată | stefangs a întrebat:

Cine imi recomanda si mie un laptop bun pentru gaming? buget maxim 5000 ron!

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Iata unul bun la un pret rezonabil pe care iti vor merge toate jocurile existente, doar o mica problema, la jocurile noi dupa 1 ora se va supraincalzi si se va inchide!
Daca vrei unul care are racirea MAI BUNA, alea incep de la 6000 roni!
Deci iata linkul cu un laptop foarte bun potrivit bugetului tau :
http://www.emag.ro/......EVK0NBBBM/
Bafta!

| maryusmono a răspuns:

Salut,

Iti recomand acest Acer http://bit.ly/11XlOhi cu urmatoarea configuratie:

- procesor i7
- 8 gb ram
- placa video GeForce GT 620M 1GB
- Windows 8

| Yumeno a răspuns:

Pai pentru gaming ai putea incerca un laptop cu : HDD 350 sau 500, un procesor 2. 6GHz pana la 3GHz, placa video de 1GB (nVidia ar fi de preferat) iar la ram minim 4 ...cam astea ar fi componentele dupa care te ai putea ghida thinking eu stiu ca de la Asus sunt bune dar acum depinde si de la ce firma vrei tu...eu sincer pentru gaming as recomanda PC thinking dar daca vrei laptop cumpara laptop..ai si avantaje si dezavantaje big grin. Sper ca te am ajutat pana aici.winking

| Ory123 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa iti iei ps1 si sa-ti iei jocuri

| BlackList a răspuns:

Eu parerea mea e sa iti iei ps4, gaming si grafica super big grin