| killeros a întrebat:

cine ma poate ajuta si pe mine cu un laptop? Am un laptop HP G62-b30SQ Notebook PC care a avut preinstalat pe el linux am vrut sa ii bag windows xp dar nu merge imi da o eroare ca cd nu este bun sau windowsul am incercat si cu altele dar nu merge! Merge cu win 7 dar xp nu merge si vreau xp pentru ca nu este un laptop foarte performant! Dau funda! (am facut si update la bios si tot nu merge ) si native SATA nu gasesc in bios!

6 răspunsuri:
| spy2o a răspuns:

Incearca alta versiune de xp, ca sa nu mai strici cd-uri foloseste unetbootin si baga xp-ul pe un stick.Inainte sa instalezi xp-ul formateaza laptop-ul.Eu sunt pro linux(totul e gratis, nu are virusi, cu wine poti rula apliatii de pe windows, adica fisiere cu extenise.exe)Mai gandeste-te referitor la linux...

| K0sti a răspuns:

Raspuns corect...CradleOfFilth!

| supermamici a răspuns:

Problema este datorata cd-ului de windows probabil nu este original sau este stricat si nu mai poate buta de pe el.

| SuicideSilence a răspuns:

Ca sa poti instala windows xp pe acel laptop este nevoie sa integrezi driverele sata (acestea nu sunt suportate nativ) in windows. pentru asta ai nevoie de nlite. de aici il poti descarca: http://www.nliteos.com/download.html

| killeros explică (pentru SuicideSilence):

Am vazut peste tot ca asta e solutia dar de unde pot lua driver pentru sata? ca nu gasesc nicaieri sau nu stiu eu sa caut sad asta e laptopul HP G62-b30SQ Notebook si asta imi apare la hdd din device manager (win 7) WDC WD5000BEVT-60A0RT0 ATA Device. Multumesc!

| Dany127 a răspuns:

Ai incercat sa boot-ezi cd-ul?