| Kldd a întrebat:

Cine ma poate lamuri si pe mine? Am un film 3D pe un HDD. Daca conectez hdd-ul direct la TV si convertez imaginea in 3d(TV-ul este smart 3D) se vede superb si subtitrarea se vede foarte bine, insa filmul nu are claritate asa buna si nu se vede 16:9 pe tv, tocmai de aceea am incercat sa conectez hdd-ul la un dvd bluray 3d.Se vede exceptional, problema e ca atunci cand convertesc imaginea (stanga -dreapta, deoarece asa e filmul) imaginea si impreuneaza iar subtitrarea se vede suprapusa si incepe undeva in dreapta scrisul si se termina undeva pe partea stanga.Problema asta apare doar la DVD.Ma ajuta cineva si pe mine?

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Incearca sa conectezi HDD-ul la pc iar pc-ul la tv, vei folosi tv-ul pe post de monitor si cred ca o sa mearga! Bafta!