| danuttz04 a întrebat:

cine poata sa imi spuna si mie daca Placa de baza Gigabyte 78LMT-USB3 Socket AM3+ este compatibila cu Procesor AMD FX 6100 3. 3Ghz 6-core AM3+ si cu Memorie Zeppelin 4GB DDR3 1600 Mhz fara un update de bios, cel mai convingator primeste fundita.

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Merge dar procesorul ala fx 6100 e Bulldozer, o panarama de procesor, praf, zero, daca vrei unul calumea ia fx 6300
http://www.pcgarage.ro/procesoare/amd/fx-6300-35ghz-box/

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Da, e compatibil, si merge fara update de bios.
2. procesorul ala e o panarama de "faildozer".

| Niiiicu a răspuns:

Salut,sunt compatibile deoarece si placa si procesorul au acelasi soket am3+,iar rami se potrivesc mai mult ca sigur

| ƳourMind a răspuns:

Salut!
Da, placa de baza este compatibila cu procesorul deoarece are acelasi socket AM3+ dar pentru memoria RAM trebuie sa te uiti la detaliile placii de baza sa vezi daca ai sloturi DDR3(dar sunt mai mult ca sigur ca are).
Daca nu esti lamurit mai pune intrebari big grin
Bafta!