| TrOlU a întrebat:

Salut Tpu.Cine poate sa imi spuna cum aflu cata memorie mai am in calculator.Cat se poate de repede va rog FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Seepty a răspuns:

Intri in My Computer si pui mouseul pe (D) si iti va aparea in felul urmator -- Free Space ( cat loc liber mai in acel fisier) si Total Size ( cat e toata memoria acelui fisier) cum ai procedat la (D) procedezi si la (C)

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

CPU-Z: http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html
Iti spune componentele. Pentru marimea HDD-ului cum au spus cei de mai sus.

| K0sti a răspuns:

Adica RAM?

| LTAA a răspuns:

"Start" > "My Computer" > Click dreapta pe partitia dorita ("C" sau "D") > "Properties".

| Deliiiia a răspuns:

Start- My Computer- Properties(vezi in stanga, jos)

| Stefan_Ionut_Danyel_1989 a răspuns:

Pai... intri in my comuter >>alegi partitia (adica C sau D ) apesi clik dreapta pe acea iconita cu mouse si alegi propietati se deschide o fereastra si acolo iti spue ce memorie ai pe partitia din D si C...

| UnNumeCaToateAltele a răspuns:

Iti alegi partitia. Alea care le ai tu notate cu litere (d, c, f) Cum le ai tu, indiferent dai click dreapta si dai la proptyes si acolo iti spune tot.

| TrOlU explică:

Mersii mult pentru raspunsuri m-au ajutat foarte foarte mult dar cel mai explicit a fost a lui Seepty deci lui ii dau funda mersi mult