| drkblack09 a întrebat:

Cine stie un laptop care sa nu depaseasca suma de 3500 Lei, sa aiba memoria video de 2gb.
Vreau sa folosesc laptopul pentru gaming(jocuri mai noi) nu ma intereseaza sa tina bateria mult.
Vreau sa mentionez ca va sta pe jocuri 5-6 ore pe jocuri zilnic!
Dar cerinta mea cea mai mare e sa nu se incalzeasca rau!
Diagonala +15.6 inch.
Am gasit un laptop (depaseste putin bugetul...)
http://www.cel.ro/......gb-full-l/

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Pai! Un procesor i5 cred ca-ti va fi suficient pentru cel putin 3-4 ani de acum incolo. O placa de baza Asus sau Gigabyte cu condensatori solizi in totalitate(nu numai cei de langa procesor, deci toti de pe placa sa fie solizi), o placa video pe bus de 256, 4 GB de memorie DDR3 in prima faza iti sunt suficienti, HDD as lua un SSD de 30 GB numai pentru windows si programe si inca unul normal, cat consideri tu ca iti trebuie pentru restul de date, muzica, filme, jocuri, etc. si nu in ultimul rand o sursa buna pe la 500W reali, ceva de pe la 300 de lei in sus. Cam asta este o configuratie orientativa. Acum tu vezi ce gasesti si cum te orientezi tinand cont de sfaturile mele ca sa te incadrezi in banii pe care ii ai. Vezi ca mai e si monitorul. Un 22" ar fi suficient.

5 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/......-2gb-black
Poti sa mergi si pe Asus N56, cu diagonala de 15.6 inch si cu un pret mai apropiat de bugetul tau. Gasesti aici si un review complet pentru el ca sa iti faci o idee! http://laptopnews.ro/review-asus-n56-laptop-multimedia-cu-prestanta.html
E un laptop multimedia, cu un sunet de exceptie si performante bune in jocuri! Succes!

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Uite un Toshiba, 2gb placa video, 6 gb rami, procesor i5, 3.599 lei

Toshiba Qosmio

Qosmio

| GabiDumitrescu a răspuns:

De acord cu K0sti.

| K0sti a răspuns:

Cea mai proasta alegere pe care poti sa o faci. La banii astia iti faci un calculator de rupi gura targului. E numai un sfat. 5-6 ore pe jocuri...in 6 luni l-ai terminat.

| drkblack09 explică (pentru K0sti):

...atunci, cred ca voi alege un pc, vreau sa aud si o parere de la tn...nush sa il fac eu? ..sau sa-l cumpar gata facut?
Vreau sa-mi recomanzi niste piese cv. ..sau un pc gata facut

| K0sti a răspuns (pentru drkblack09):

Pai! Un procesor i5 cred ca-ti va fi suficient pentru cel putin 3-4 ani de acum incolo. O placa de baza Asus sau Gigabyte cu condensatori solizi in totalitate(nu numai cei de langa procesor, deci toti de pe placa sa fie solizi), o placa video pe bus de 256, 4 GB de memorie DDR3 in prima faza iti sunt suficienti, HDD as lua un SSD de 30 GB numai pentru windows si programe si inca unul normal, cat consideri tu ca iti trebuie pentru restul de date, muzica, filme, jocuri, etc. si nu in ultimul rand o sursa buna pe la 500W reali, ceva de pe la 300 de lei in sus. Cam asta este o configuratie orientativa. Acum tu vezi ce gasesti si cum te orientezi tinand cont de sfaturile mele ca sa te incadrezi in banii pe care ii ai. Vezi ca mai e si monitorul. Un 22" ar fi suficient.