| LabăDeURS022 a întrebat:

Salut TPU, cu aceste cerințe de sistem pot să rulez jocuri gen GTA5?

Procesor Intel® Core™ i5-6500 Processor, 6M Cache, up to 3.60 GHz

Placa Video: Intel HD Graphics 630

RAM 16 GB

Stocare SSD 512GB

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Parcă am mai vorbit pe tema asta

https://www.tpu.ro/......p-to-3-60/

| GabiDumitrescu a răspuns:

Si unde e placa video? Spanacul ala onboard? NU, nu cumperi asa ceva pentru jocuri!

| NLS a răspuns:

Doar daca adaugi si o placa video dedicata, macar GTX 960, dar preferabil putin mai puternica (970, 1050, sau 1060).
Si nu te astepta sa iti mearga RDR2 decent, va merge in vreo 25-30 fps, si cu grafica la minim.
Depinde mult si ce rezolutie folosesti la monitor.
Daca pui pe 1280x720, mai castigi niste fps, si devine jucabil.
GTA va merge si pe 1080p, cu una din placile video mentionate.

| RealKing01 a răspuns:

Da poti, important e sa ai mult spatiu pe disc.