| maryusbz a întrebat:

Cu ce este telefonul Allview P6 Quad mai bun decât Allview P5 Quad? Ofer fundă.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Difera asa:
-rezolutia de la ecran(qhd vs hd)(avantaj p6 teoretic)
-tipul ecranului: IPS vs amoled(avantaj iar p6 teoretic)
-capacitatea interna (2gb vs 4gb)
- diagonala la ecrane mai mare la p6 quad
- senzorul de la camera, desi la ambele e de 8mp, la p6 quad s presupune ca e totusi mai bun.

9 răspunsuri:
| maryusbz explică (pentru PVAAVU):

Ia-te tu în continuare după nume şi.

| PVAAVU a răspuns (pentru maryusbz):

Hei! Ma refeream la cele mai multe cazuri.

| denyemy a răspuns:

Cu nimic, ba daca le compari atent o sa vezi ca P5 te lasa sa folosesti mai mult din memoria interna de 4 gb.

| andrewdica9 a răspuns:

Normal...este o versiune mai noua si de soft si de hardware

| maryusbz explică (pentru andrewdica9):

Dacă te-ai uita la specificaţii ai vedea că sunt la fel, ba chiar P5-ul are cu 0, 3 GB mai multă memorie internă. În rest doar gramele şi mărimea. Şi nu merită pentru diferenţa de 220 lei sau 230 lei.

| ionutalin95 a răspuns:

Eu mai degraba as merge pe p6 pentru ca are un soft mai bun decat p5 are si o versiune mai noua.marime displayului la p6 e de 4.6 inch iar la p5 e de 4.5 inch, iar p6 e mai usor cu cateva grame decat p5