| Iunix a întrebat:

Cu ce program pot să creez animații 3D? Să arate cam așa https://www.youtube.com/watch?v=TFISrJ9JQFY.

Răspuns Câştigător
| vicecity8 a răspuns:

Ce a facut Dani, poti face in Adobe After Effects (am un prieten care la randul lui este prieten cu Dani pe net si mi-a spus ca Dani lucreaza in After effects de aproximativ 5 ani, deci nu stiu cat de usor iti va fi). Dar animatia in sine, cu dinozaurul, trebuie facut intr-un program de animare 3D ca de exemplu: Cinema 4D, Blender, Maya. Programele astea dunt destul de grele, dar cel mai simplu (pentru mine) mi s-a parut cinema 4D. Daca lucrezi ceva timp incepi sa ii descoperi chichitele si o sa te descurci din ce in ce mai bine. Mult succes! Astept o animatie din partea ta happy