| OvidiuDrg a întrebat:

Salut TpU!
Cu ocazia Black Friday, am achizitionat un Laptop Lenovo IdeaPad Z5070.
Specificatii:
-procesor Intel® Core™ i7-4510U 2.00GHz (un dual-core care lucreaza in Turbo Boost la 3.10 Ghz)
-8 Gb RAM
-HDD 1Tb
Si, ce m-a atras cel mai mult:
-nVidia GeForce GT 840M 4GB

L-am luat la un pret relativ bun, 2500 lei redus de la 3200...
Niste pareri? Specific ca l-am luat mai mult pentru gameing.
As vrea lista jocurilor care nu merg pe el nici la minimum daca se poate. (voi instala Windows 8.1 PRO x64)

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Ai facut o achizitie excelenta. in privinta jocurilor nu cred ca o sa ai vreo problema.
daca vrei sa iti functioneze bine si sa nu iti para rau de ceea ce ai instalat ai face bine sa instalezi un windows 7 X64
in rest, nu pot sa zic decat sa il folosesti sanatos.

8 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

De regula, si asa fac, ridica pretul, inainte de reduceri, apoi il scade la pretul cu care a fost inainte.teapa.am vrut sa iau si eu ceva, apoi am vazut ca avea pretul dinainte(doar ma uitasem cu 7 zile inainte la pret), iar ieri era trecut un pret mai mare, iar cu discount, era pretul vechi. teapa in masa.

| Evolution a răspuns:

Procesorul e unul slab va trage placa video in jos in rest e super happy

| K0sti a răspuns:

Ala e pretul lui real, de fapt! Asa ca nu te bucura prea mult! Abureala ca la fiecare Black Friday!

http://www.game-debate.com/hardware/?gid=1955&graphics=GeForce%20840M%202GB

| OvidiuDrg explică (pentru K0sti):

Http://www.compari.ro/......243071839/

si link-ul este pentru 840M de 2 Gb :)

| K0sti a răspuns (pentru OvidiuDrg):

Nu are nicio importanta ca are 2 sau 4! In privinta Black Friday, dupa ce o sa mai cresti, o sa intelegi ce am vrut sa spun!

| Klaudiu214 a răspuns:

Pentru gaming eu nu recomand laptop, iar componentele ar fi bune placa video este ea de 4 gb dar depinde si cat de rapid lucreaza. ca daca lucreaza mai putin decat viteza jocului atunci deja o sa iti mearga mai sacadat iar atunci degeaba ai un procesor bun sau o placa video buna trebuie amandoua sa lucreze cam la aceeasi sa zic asa capacitate ca daca nu cum a spus si Evolution daca una e mai slaba ca cealalta una dintre astea doua o va incetini pe cealalta.

| OvidiuDrg explică:

Are importanta... Iar preturile, din ce am văzut eu, au fost reduse...ma refer la cazuri particulare, niste telefoane... Ma rog, poate au facut si magareli, Dar întrebarea mea a fost legata de compatibilitatea gameing a lui :/