| Nirgomax a întrebat:

cum as putea sa ies de pe un cont icloud fara parola de la icloud, adica eu vreau sa ies de pe el si sa fac altul, dar proprietatul a schimbat parola, si nu mai pot da de el. Ce pot sa fac?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Il vinzi de piese.
Poti primi 20-30% din valoarea de piata a unuia care nu are blocare in iCloud sau alta protectie (cod, amprenta etc.), adica este "liber".

| Bondarel99 a răspuns:

Nu și cum sa faci asta. Trebuie sa demonstrezi ca tu ești proprietarul ca sa poți sa schimbi contul și dacă nu ai cum dovedi nu se poate, dacă ar fi așa simplu, ar putea oricine sa pună câteva minute mâna pe un iPhone și sa își bage contul lui.

| mastadont a răspuns:

Fără parolă nu se poate, dacă ai cumpărat recent telefonul și nu ai verificat să nu fie nici un cont icloud atunci ai luat țeapă, dă-l de piese sau aruncă-l.

| Nirgomax explică (pentru mastadont):

Nu il pot da la un service

| mastadont a răspuns (pentru Nirgomax):

Verifică dacă funcția find my iphone este activată în setări și icloud parcă. Dacă este activată nu ai ce să-i mai faci, dacă nu e încearcă la un service, s-ar putea să se mai poată face câte ceva. Dar sunt șanse foarte mici.