| JunNnkie a întrebat:

Cum fac ROOT la tableta Cosmote My mini tablet?

2 răspunsuri:
| trisoru a răspuns:

1. Asigurati-va ca aveti activata optiunea 'USB Debugging' (Settings -> Developer Options -> Debugging -> USB debugging.)
2. Descarcati aplicatia Moborobo, instalati-o si apoi o rulati.
3. Conectati tableta la PC prin portul mini USB OTG (nu Host). Asteptati timp de 2-3 minute ca aplicatia sa instaleze automat driverele si sa vada dispozitivul.
4. Descarcati arhiva 'Root Serioux S101TAB by Danyrolux' de aici, aici sau aici apoi rulati fisierul batch 'Root Serioux S101TAB by Danyrolux' si urmati indicatiile din tutorialul video (apasati de 3 ori pe orice tasta --> vor fi 3 restartari consecutive ale tabletei.
5. Am uitat in tutorialul video, dar e recomandat sa instalati si acest fix -'JB Play Store fix by Danyrolux', pe care il descarcati de aici, aici sau de aici, apoi rulati fisierul batch 'Play_Store&SD_FIX'

| IceVirus a răspuns:

1. Asigurati-va ca aveti activata optiunea 'USB Debugging' (Settings -> Developer Options -> Debugging -> USB debugging.)
2. Descarcati aplicatia Moborobo, instalati-o si apoi o rulati.
3. Conectati tableta la PC prin portul mini USB OTG (nu Host). Asteptati timp de 2-3 minute ca aplicatia sa instaleze automat driverele si sa vada dispozitivul.
4. Descarcati arhiva 'Root Serioux S101TAB by Danyrolux' de aici, aici sau aici apoi rulati fisierul batch 'Root Serioux S101TAB by Danyrolux' si urmati indicatiile din tutorialul video (apasati de 3 ori pe orice tasta --> vor fi 3 restartari consecutive ale tabletei.
5. Am uitat in tutorialul video, dar e recomandat sa instalati si acest fix -'JB Play Store fix by Danyrolux', pe care il descarcati de aici, aici sau de aici, apoi rulati fisierul batch 'Play_Store&SD_FIX'