| danootsmee a întrebat:

cum fac sa imi mearga visual basic 6.0 pe windows 7? am citit pe niste forumuri ca nu se poate si pe altele ca se poate
ma lamureste si pe mine cineva va rog?

4 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Dar ce are daca instalezi visual basic 2008 sau 2010?

| monstrulet a răspuns:

Cam nasol. ai incercat si nu merg pe visual basic 2008? De obicei nu trebuie facute (multe) modificari ca sa mearga.
Daca totusi vrei visual basic 6 pe win7, instaleaza xpmode(sau de preferat vmware), faci rost de un.iso sau un cd/dvd cu windows xp, si il instalezi in vmware... practic o sa rulezi si windows 7 si windows xp in acelasi timp(nu dualboot), si in windows xp o sa poti pune visual basic 6, asa merge sigur...
Uite cum ar arata dupa ce instalezi windows xp pe vmware:
http://www.youtube.com/watch?v=HiInAKRFnsA

| danootsmee explică:

Mi-am luat o carte despre programarea jocurilor si lucreaza in Visual Basic 6.0...

| d3 a răspuns:

Eu am visual basic 6 si imi merge foarte bine pe windows 7 iti recomand de pe softpedia.ro ca de acolo l-am luat si eu