| Cristian12321 a întrebat:

Cum imi pot afla numele si parola de la contul meu de clicknet (romtelecom)? Nu merge contul si parola admin/admin nici cea care este pe spatele routerului. ma puteti ajuta va rog?

Răspuns Câştigător
| Ottakringer a răspuns:

Uita-te in contract. Altfel nu ai cum.
Mai poti suna la 1930 la astia de la Romtelecom sa ceri detalii.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scrie in contract

| CinevaNou a răspuns:

Cauta aici modelul routerului tau si vezi parola implicita http://www.phenoelit.org/dpl/dpl.html

| miTzuliK93 a răspuns:

Pai, dai un reset la router si conecteaza-te cu admin / admin. Cand dai reset ar trebui sa se reseteze toata configuratia, implicit username-ul si parola. Numai ca s-ar putea sa fii nevoit sa-l configurezi din nou, dar nu e bai, zic eu.

| euAnonim100 a răspuns:

Buna! Lasa toate casutele libere (username si parola) si da Login!

Sa vezi ca s-ar putea sa mearga asa, zic asta pentru ca si eu am avut aceasta problema, dar sunt pe UPC, si tot asa am rezolvat, dar nici nu stiam ce am facut pentru ca, dupanenumarate incercari de a ma conecta la setarile router-ului, am apasat din greseala pe log-in si a mers!
Incearca si tu, poate functioneaza!

Sper ca te-am ajutat! Funda?