| StefanAdy a întrebat:

Cum pot sa fac ca atunci cand descarc vreo aplicatie sau joc de pe Google Play sa se descarce si sa se instaleze pe cardul de memorie? Mi se descarca numai pe memoria telefonului si nu mai am memorie deloc.Multumesc!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri la setari la managerul de aplicatii, apesi pe aplicatie si ai acolo niste optiuni si una este mutare pe cartela SD. La mine asa este.

| CuriousStuff a răspuns:

Depinde de telefon, pe telefoanele putin mai vechi nu e posibil sa instalezi aplicatii pe card, doar sa muti foarte putin din aplicatie pe card cu anumite programe.

| OPersoanaAnonima a răspuns:

Instalezi appmgr, instalezi pe telefon si cu appmgr muti pe card.

| StefanAdy explică (pentru anonim_4396):

Pai si la mine e la fel dar numai la cateva aplicati iar multe nu pot sa le mut.

| StefanAdy explică (pentru anonim_4396):

Pai asa pot sa fac si eu dar la mine majoritatea nu se pot muta.Asta e problema!