| Strumfulet a întrebat:

Am si eu o problemuta la care sper sa gasesc solutia prin voi. Ma chinui de ceva vreme sa caut prin setarile telefonului meu ca aplicatiile pe care le descarc sa nu se mai instaleze pe cardul de memorie ci direct in memoria telefonului. Nu i-am dat deloc de cap. Am cautat si in setarile Play Store-ului si nu gasesc nimic. Mentionez ca am un S3.
Multumesc frumos.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In mod normal se instaleaza automat in memoria interna a telefonului.Altfel aplicatia respectiva nu va functiona corespunzator sau deloc.Verifica inca o data.Esti sigur?

Răspuns utilizator avertizat
| pirla a răspuns:

Din cate stiu eu nu au cum sa se puna pe cardul de memorie, dar cine stie... poate telefonul tau e mai ciudat. Ai putea sa cauti niste aplicatii care sa te ajute.

| Strumfulet explică:

Da, se salveaza pe card. Vreau sa le salvez in telefon pentru ca am memorie mult mai multa. Nu tin lucruri prea importante in memoria telefonului.