| AwanderingLove a întrebat:

Cum pot sa maresc gb la placa video? Am un geforce gtx 750 si in mod normal are 2gb si in setarile calculatorului are 4gb. Am inteles ca poate fi marita, dar cum?

Răspuns Câştigător
| Superior a răspuns:

Marita inseamna overclock, dar nu e recomandat, nu aduce cine stie ce + daca nu stii ce inseamna overclock mai bine nu te-ai juca. Daca poti face rost de bani, treci la un GTX 1060 de 3GB sau RX470 si nu vei regreta happy

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ai inteles prost, nu ai ce mari. Pentru GTX 750/750 Ti, nici nu ai nevoie de mai mult. Am 750 Ti, nu vorbesc din auzite. Deja daca ai monitor mai mare de full HD, problema nu e memoria placii, ci ca iti trebuie o placa mai puternica.

| Adrian926a a răspuns:

Mai mult de 2 gb video nu ai nevoie, doar jocurile 2016-2017 au nevoie de 4 gb vram(unele, nu toate)
nu poate fi marita memoria placii video, doar memoria ram poate fi marita(adica sa cumperi inca o placuta ram sau mai multe)