| Slime_Sumer_1992 a întrebat:

Salut TPU

Cum pun subtitrare unui film format in.mkv pus pe tableta cu android 4.4.2?

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Descarca aplicatia MX Player din google play si subtitrarea trebuie sa fie in acelasi folder cu filmul si sa aiba acelasi nume.

| yeti54 a răspuns:

Iei subtitrarea de pe calculator si ii pui numele identic cu cel al filmului si sa fie.srt sau.sub apoi iei asa filmul cu tot cu subtitrare pe tableta. Apoi deschizi filmul cu aplicatie VPlayer acolo daca nu iti incarca din prima subtitrarea poti sa o incarci tu manual