| TheHeineken a întrebat:

cum se formateaza cel mai corect o baterie?

6 răspunsuri:
| RaduManole a răspuns:

NU FA ASTA! Daca ti-ai cumparat un smartphone si vrei sa formatezi bateria, nu o fa. Noile bateri Li-On nu mai necesita formatarea. Il incarci pana la 100% si gata, il folosesti. Nu mai trebuie formatate. Mi se pare mai tare asa happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De telefon?
De obiei se lasa 16-20 de ore in priza, in functie de model, la prima incarcare. Trebuie sa scrie in instructiunile care o insotesc.

| TheHeineken explică (pentru anonim_4396):

Da am un s2 si vreau sa formatez bateria

| trolololo a răspuns (pentru TheHeineken):

Nu se formatează. Lași telefonul la în priza pana zice baterie încărcată. Si îl folosești normal.
Poti sa il pui la incarcat cand vrei, nu e neaparat sa se consume bateria. Doar sa nu umblii pe telefon in timpul incarcarii ca se incinge. In rest nimic deosebit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheHeineken):

Nu aveti instructiunile? Lasati-l in priza 20 de ore. Daca este noua.

| 777777777777 a răspuns:

Din cate stiu eu 12 ore. daca e vorba de un telefon