| S3xYBoY a întrebat:

cum se numeste piesa acea cara iti da GHz la calculator? se poate sami mai adaug cumparand inca o piesa de acea?

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Procesor sau (CPU), il poti doar schimba cu unul mai bun, acolo unde e ventilatorul acela e procesorul
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Daca vrei sa-l schimbi (pentru ca adauga nu poti, doar daca ai placa de baza server si ai 2 socket pentru procesor)
Spune-mi ce placa de baza ai?
Si ce procesor ai in momentul de fata?
Pentru a afla numele procesorului
Click dreapta pe my computer>>Properties si vezi ce scrie acolo la Computer jos
Iar pentru a afla placa de baza deschizi partea laterala a carcasei si ai acolo un PATRAT marree, vezi ce scrie pe acolo, pe mijloc
poate fi Asus, gigabyte, asrock si multe altele

| S3xYBoY explică (pentru Me2):

Mai bine lasalaughingdaca se putea adauga dar cu schimbatu e prea complicat, dar mersi oricum.

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Procesor.

| Tagaso a răspuns:

CPU? de procesor întrebi?