| maikkan_3534 a întrebat:

big grin

Vreau sa-mi schimb placa video dar mai intai vreau sa stiu daca imi permite sursa.

Am o sursa de 500W, Intel Core2Duo E8400 cpu, 2gb ram, 2 hdd si Nvidia 9400GT 512.

Scap de actuala placa video si vreau sa-mi pun un Ati Radeon HD5830 Xtreme. Imi suporta sursa asa ceva? Sau trebuie sa cumpar o sursa mai mare?

Multumesc! :*

4 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Iti suporta

| fresHZoNe a răspuns:

Baga o sursa de 700w. nu o sa ai probleme.

| Bullweif a răspuns:

Majoritatea placilor video mai noi nu au nevoie de putere in plus fata de cea existenta deja pe pc, adica nu trebuie sa iti schimbi sursa.

| DannyDanuTs a răspuns:

Sursa ti-o va suporta da PC tau va merge putin can greu placa asta pe care sa o pui. Te sfatuiesc so pastrezi pe actuala daca nu e defecta. funda!?