| StoienicăSorin a întrebat:

dacă am un iPhone 5 codat pe Orange Anglia, si ii bag o cartelă Orange România va funcționa cartela Orange România? Va rog ajutați-mă urgent

4 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Daca telefonul tau este codat in reteaua Orange Anglia, din pacate, nu vei putea utiliza o cartela Orange Romania.

O zi buna,
Orange helper

| Sellak a răspuns:

Nu poti. Trebuie decodat si te costa 299 de lei daca ti-l decodezi singur de pe net si vreo 350 daca mergi la un service.

| Andrei9878 a răspuns:

Din cate stiu eu nu, daca e codat pe Orange Anglia, nu poti sa-i bagi una de Orange Romania, decat daca-l decodezi, si consta intre 150-200 lei...

| Vlnt_Valy_2000 a răspuns:

Da va merge pentru ca este tot orage