| RappMusicc a întrebat:

|RASPUNS URGENT | DAU FUNDA |

Am un iPhone 4 codat pe Orange Romania si am mers sa il decodez. Si eu zis ca daca e in cei doi an cista o suta de euro. Si am luat cartela de Orange, si doamna de acolo a zis ca in 10 minute se valideaza iar dupa jumatate de ora am bagat-o si zice acolo la semnal "Sim Invalidat". Sau cand bag cartela zice Esec Sim. De ce?
Cei de la Orange au spus ca de la cartela.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi cu cartela si telefonul inapoi la Orange, ei trebuie să te rezolve nu noi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar ai incercat cartela in alt telefon? Poate e stricat telefonul ăla, vezi in altul, si dacă in alt telefon cartela merge, atunci acel iphone e bulit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar tu ai activat cartela sau doar ai pus-o in telefon? Formeaza un numar, 333 de exemplu, care iti arata cit credit ai.

| RappMusicc explică (pentru anonim_4396):

Zice Apelul A Esuat

| anonim_4396 a răspuns (pentru RappMusicc):

Atunci, e posibil sa se fi intimplat ceva in timpul decodarii. Mergi luni inapoi la ei.

| RappMusicc explică (pentru anonim_4396):

Nu l-am decodat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru RappMusicc):

Cind ai pus cartela in telefon ti-a venit vreun mesaj de la ei? Orice.

| RappMusicc explică (pentru anonim_4396):

Nu