| RappMusicc a întrebat:

RASPUNS URGENT! DAU FUNDA!
Salut! Am un iPhone 4 si nu am avut cartela si i-am actualizat softul. Am cumparat cartela de Orange ( e codat pe Orange ) si nu o primea : imi zicea esec sim. Am fost cu el la Orange si a zis ca e de la soft deoarece a bagat-o in alt iPhone si mergea,, A zis ca e de la soft sau din setari. Ce e de facut?

2 răspunsuri:
| Makingston a răspuns:

Daca ai cumparat telefonul de la ei te duci fain frumos inca odata acolo ...sunt obiligati sa ti-l facawinking.

| alexs99 a răspuns:

Pentru a merge cartela trebuie sa intri in setari retele mobile si sa activezi reteaua de data.